Tautas tērpi

Tautas tērpi

Tautas tērpi

Pasūtījuma izpildes laiks – 30 darba dienas

Ir  iespēja pasūtīt jebkura novada tautas tērpu (pēc Jūsu vēlmēm, izmēriem). Dāvanā  apraksts un noteikumi, kā un kad ģērbt tautas tērpu.

 

Cena: līdz 300 EUR


 

Balts linu krekls

Balts linu krekls ar  izšūtu rotājumu (bērniem, sievietēm, vīriešiem).

Pasūtījuma izpildes laiks: 20 darba dienas

 

Cena: līdz 50 EUR

 

Sieviešu brunči


Ļoti bagātīgi un koši (gan svītroti, gan rūtoti, gan rakstaini) sieviešu brunči.

Pasūtījuma izpildes laiks: 20 darba dienas

 

Cena: līdz 70 EUR

 

Austās jostas.


Košas un rakstainas ir austās jostas.

Pasūtījuma izpildes laiks: 20 darba dienas

 

Cena: no 60 EUR

 

Villaines

 


Villaines ir svītrotas vai skujotas, t.s. snātenes, bet izplatītas ir ar rakstu un  krāsu izšuvumiem galos un malās, kā arī baltās goda villaines.

Pasūtījuma izpildes laiks: 20 darba dienas


 

Cena: līdz 35 EUR

 

Adīas rakstainas zeķes


Kā sievietes, tā arī vīrieši garās zeķes apsēja zem ceļa ar krāsainām prievītēm. Sievietes valkāja arī caurumotā rakstā adītas baltas linu vai kokvilnas diegu zeķes.

Paūtījuma izpildes laiks: 10 darba dienas

 

Cena: 25 EUR

 

Lielvārdes josta

 

Lielvārdes josta uzskatāma par izcilu tautas audēju roku darbu. Divkrāsu (sarkans, balts) rakstaina audene, kam vidū vai malās ieausts - biežāk zaļš, retāk – zils vai violets pavediens, ar mainīgu raksta motīvu (ģeometrisko ornamentu). Vēsturiski tās ģeogrāfiskā izplatība ir Jumpravas, Kastrānes, Krapes, Lauberes, Lēdmanes, Lielvārdes, Madlienas, Meņģeles un Rembates pagasti. Lai arī citu novadu jostas tāpat izceļas ar rakstu variantu bagātību, tieši Lielvārdes josta kļuvusi par pamatu mūsdienu mītam par jostas ļoti seno izcelsmi, par tās ornamentā ielikto īpašo kosmisko kodu. Paralēli zinātnieku secinājumiem, Lielvārdes josta tautas apziņā dzīvo savu neatkarīgu - simbolizētu dzīvi, tās motīvs bieži tiek izmantots mūsdienu kultūrvidē.

Pasūtījuma izpildes laiks – 20 darba dienas

 

 

Cena: 120 EUR

 

Rotaslietas - Tautiska riņķa sakta.

 


Iespējams pasūtīt burbuļsaktas un pakaru saktas ar piekariņiem un sarkaniem stikla akmentiņiem, ar kurām tika saspraustas baltās goda villaines. Krekla priekšas šķēlumu aizsprauž  ar vairākām sarindotām gludām vai reljefām riņķa saktiņām.

 

 

Cena: līdz 20 EUR

Drukāt PDF